کسب درآمد از خرید و فروش دامنه + با سرمایه 14 هزارتومان !

کسب درآمد از خرید فروش دامنه
4.4/5 - (34 امتیاز)

کسب درآمد با خرید و فروش دامنه

احتمالا تا کنون سایت های خرید و فروش دامنه را مشاهده کرده اید و یا با وارد کردن یک دامنه در مرورگر خود و باز شدن یک سایت، با پیغامی با عنوان “این دامنه به فروش می رسد” روبرو شده اید.

ثبت دامنه و قرار دادن آن برای فروش، می‌تواند یکی از راه های کسب درآمد از اینترنت باشد. تا کنون افراد زیادی وارد این بازار شده اند. عده ای از این راه به درآمدهای مطلوب دست یافته اند و بسیاری نیز تنها متحمل ضرر شده اند.

بنابراین مهم است که اگر فردی می خواهد وارد این بازار شود، ابتدا باید اطلاعات خود را در مورد دامنه و ویژگی های یک دامنه خوب و ارزشمند افزایش دهد. سپس با صبر و پشتکار لازم، وارد این بازار شود. در غیر این صورت از ورود به این بازار نه تنها سودی عاید وی نمی شود بلکه احتمالا ضرر نیز خواهد کرد.

بسیاری از افراد با تصور اینکه هر دامنه ای ارزشمند است و بدون اطلاعات و دانش کافی، اقدام به ثبت دامنه هایی می کنند که هیچ ارزشی ندارند، عده ای دیگر با دانش کافی نسبت به ویژگی های یک دامنه خوب و مقداری آینده نگری، اقدام به ثبت دامنه هایی میکنند که پس از فروش، سرمایه آنان را چندین برابر می کند.

شروع به کار

برای شروع کسب درآمد با خرید و فروش دامنه، موارد زیادی نیاز نیست و می توان با حداقل موارد شروع به کار کرد که عبارتند از:

  • یک حساب کاربری (نیک هندل) در سایت ir

سایت نیک مرجع رسمی ثبت دامنه‌های ir وسایر دامنه‌های وابسته مثل co.ir،org.ir  و… می باشد و افتتاح حساب در نیک برای افرادی که قصد ثبت‌ دامنه دارند ضروری است.

  • جستجو برای پیدا کردن دامنه، این جستجو میتواند با پیدا کردن دامنه های منقضی شده باشد و یا یک اسم جذاب که برای اولین بار ثبت میشود .
  • یک هاست برای قراردادن صفحه فروش دامنه‌ها

پس از اینکه دامنه یا دامنه های موردنظرتان را ثبت کردید، باید یک هاست مناسب داشته باشید که addon دامین نامحدود (یا تعداد بالا) داشته باشد تا بتوانید تعداد زیادی دامنه را روی یک هاست تنظیم کنید.

شرکت‌ پیشنهادی که این قابلیت را دارد و پیشنهاد میشود سایت نت افراز است که میتوانید با تهیه سرویس طلایی آن هاست مناسب تهیه کنید.

حتما بخوانید : آموزش کسب درآمد دلاری از ترجمه

راهکار بدون هزینه

شما می توان دامنه های خریداری شده را در سرویس های پارک دامنه مانند پارکینا بصورت رایگان پارک کنید. کافیست در پارکینا عضو شوید، DNS‌های دامنه را روی سرور پارکینا تنظیم کنید و قالب موردنظرتان را از لیست قالب ها انتخاب نمایید.

در قالب های فروش دامنه، امکان قرار دادن متن دلخواه وجود دارد و همچنین افراد علاقه مند می توانند از فرم تماس موجود در قالب، برای شما پیام ارسال کنند.

خرید و فروش دامنه

برای خرید و فروش دامنه از چه پسوندهایی استفاده کنیم ؟

برای خرید دامنه میبایست پسوندهای رایج در کشور را خریداری کنید، به عنوان مثال در ایران به ترتیب دامنه های .com / .ir / .net , .org استفاده میشوند

که اولویت با دامنه های .com و .ir است

چه دامنه های مناسب خرید و فروش دامنه است و ارزش بالایی دارند؟

-دامنه‌های بامعنی و کوتاه، که حاوی عبارات جذاب هستند.

-دامنه هایی که مشابه خارجی معروف دارند. مانند facebook.ir

-دامنه های مخفف که تلفظ زیبایی دارند. مانند isna.ir

-دامنه هایی که چندین عدد پشت سرهم دارند و موجب یک آهنگ زیبا می شوند. مانند ۷۰۸۰

-دامنه هایی که به راحتی در ذهن مخاطب باقی می مانند. مانند chetor.com

-دامنه هایی که حاوی کلمات کلیدی پرطرفدار هستند.      Sms.ir

چه دامنه هایی معمولا ارزش کمتری دارند؟

-دامنه هایی که در آن ها از کلمات خارجی نا آشنا و طولانی استفاده شده است.

-دامنه هایی که ترکیبی از عدد و حروف هستند و هارمونی مناسبی هم ندارند.

-دامنه هایی که با یک اسم شخصی ترکیب می شوند. مانند miladhost.ir

– دامنه هایی که بین کلمات آن از خط فاصله استفاده می شود. مگر اینکه کلمات خیلی خیلی جذاب و پرطرفدار باشد.

-دامنه هایی که طولانی هستند.

– دامنه هایی که از عبارات منفی در آن ها استفاده شده است.

-دامنه هایی که می توان آن ها را به چندین صورت نوشت. Foroshande, Foroshandeh

-دامنه هایی که در آن ها غلط املایی وجود دارد.ziiba.ir

کسب درآمد از فروش دامنه

آیا برای پیدا کردن دامنه ارزشمند باید همه کلمات را بررسی کرد ؟

اینکه بخواهید مدام کلمات را در هوییز دامنه امتحان کنید به احتمال زیاد کار خسته کننده و بی نتیجه ای است و ترکیب خیلی از کلمات شاید به ذهن شما نرسد اما بتواند به یک دامنه قیمتی تبدیل شود.

سایت دامین اکسپایر

برای کسب درآمد از خرید و فروش دامنه در ادامه کار با سایت Expireddomains را در قالب یک ویدیو حرفه ای و تخصصی به شما آموزش میدهیم که بتوانید دامنه های منقضی شده خوب و با ارزشی را در این سایت پیدا کنید.

خوبی دامنه های منقضی شده صرفا نام آنها و ایده گرفتن از آن نیست، خیلی از دامنه های منقضی شده از ارزش اعتباری و تاریخ اولین ثبت آن برخوردار است که همین امر موجب میشود محتواهایی که در این دامنه ها قرار میگیرند در نتایج بهتری در گوگل نمایش داده شوند.

 

یافتن خریدار دامنه

برخی اوقات خود خریدار دامنه شما را جستجو میکند و دامنه شمارا پیدا میکند و با شما تماس میگیرد و شما قیمت پیشنهادی خودتان را عنوان میکنید.

حالت دیگر که بسیاری از فروشنده ها از آن استفاده میکنند فروش دامنه در سایتهای مزایده و حراجی است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

-وب سایتGreatDomains.com: اگر دامنه اینترنتی ثبت‌شده‌ای دارید، به عضویت این سایت دربیایید و دامنه خود را در آن ثبت کنید. این سایت، یکی از مشهورترین وب سایت ها درزمینه فروش دامنه های ثبت شده است و روزانه هزاران دامنه در آن به فروش می رسد.

-وب سایتSedo.com: یکی دیگر از وب سایت های خوب برای فروش دامنه اینترنتی است. وب سایتی که برنامه فروش خاص خود را دارد. این سایت بزرگ ترین بازار فروش دامنه در دنیا است و فهرستی از گران ترین دامنه های دنیا در این وب سایت وجود دارد. این وب سایت زمینه امنی برای فروشنده و خریدار ایجاد می کند تا به بهترین نحو معامله را انجام دهند.

-وب سایتRond.ir: نمونه ایرانی سایت های اشاره شده در بالا است که در سال 1387 پس از دو سال کار تحقیقاتی تاسیس شد. این سایت بیشتر به فروش سیم کارت مشغول است اما خرید و فروش دامنه نیز در آن صورت می گیرد.

-وب سایتNam.ir: سایت نام بصورت تخصصی در زمینه مزایده و خرید و فروش دامنه فعالیت میکند، در این سایت شما میتوانید دامنه خود را قرار دهید و پس از 24 ساعت مزایده به اتمام میرسد و اگر خریداری برای دامنه شما وجود داشته باشد در این مزایده شرکت میکند.

کار با سایت نام دات آی آر :
پس از ثبت نام در این سایت شما در قسمت مزایده دامنه ادرس دامنه به همراه یک نام فارسی را وارد میکنید و قیمت پیشنهادی با کد انتقال را در این سایت قرار میدهید.

سایت نام بابت قرار دادن دامنه مبلغی از شما اخذ نمیکند ( البته جایگاه ویژه و یا ارسال سریع ) اگر بخواهید میبایست مبلغی را پرداخت کنید.

کلام آخر

اینکه کسب درآمد با خرید و فروش دامنه، کار به نسبت نوپایی در ایران است و چندان شناخته شده نیست. این کار هم مانند دیگر کارها، ریسک ها و سود و زیان های خود را دارد و نباید بدون شناخت بازار در پا گذاشت.

4.4/5 - (34 امتیاز)
یک نظر برای "کسب درآمد از خرید و فروش دامنه + با سرمایه 14 هزارتومان !" ارسال شده
  1. ستایش گفت:

    من بعد از دیدن مقاله کسب درآمد از فروش دامنه شما بطور جدی به جستجو و اطلاعات بیشتر در این باره پرداختم و چندتا دامنه هم با قیمت ارزون پیدا کردم و با قیمت خوب فروختم
    لازم دیدم بیام و از این مقاله کسب درآمد از فروش دامنه تشکر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *