کسب درآمد از ساخت ویدیو [ سریع و آسان ]

کسب درآمد با ساخت ویدیو
5/5 - (3 امتیاز)

کسب درآمد از ساخت ویدیو

یکی از دلایلی که تصمیم گرفتیم این پست را تولید کنیم و درباره کسب درآمد از ساخت ویدیو بنویسیم نیاز رو به افزایش کاربران به این موضوع یعنی ایجاد یک کسب و کار و درآمد با ساخت ویدیو بود.

در این مقاله قصد داریم صفر تا صد اموزش ساخت یک ویدیو با کیفیت را به شما آموزش دهیم که بتوانید با روشهایی که در ادامه به شما پیشنهاد میدهیم بتوانید از ساخت ویدیو کسب درآمد کنید.

اول سوالی که میتواند پیش بیاید این است که چرا باید به فکر تولید محتوای ویدیویی بود و چه مزیتهایی دارد.

در پاسخ به این سوال باید گفت محتوای ویدیویی نسبت به سایر محتواها مثل نوشته و پادکست تاثیرگذارتر و قابل فهم تر است و اگر بتوانید یک محتوای ویدیویی خوب تولید کنید به روشهای زیادی میتوانید از آن کسب درآمد دلاری و ریالی داشته باشید.

کسب درآمد از ساخت ویدیو ؟

روشهای متفاوتی برای کسب درآمد وجود دارد که یکی از روشهای نوین و پرسود درآمد از ساخت ویدیو است.

طبیعتا ساخت ویدیو به تنهایی نمیتواند سودی داشته باشد مگر اینکه راه تبدیل کردن آن ویدیو را به پول بدانید که در این مقاله  کسب درآمد از ساخت ویدیو را با روشهای گوناگون به شما آموزش میدهیم.

قبل از اینکه درباره کسب درآمد از ساخت ویدیو صحبت کنیم باید یاد بگیرید که چطور یک ویدیو با کیفیت بسازید تا بتوانید بوسیله آن کسب درآمد کنید.

قبل از شروع لازم است بدانید برای ساخت ویدیو نیاز نیست که حتما صورت شما در ویدیو باشد و اگر فکر میکنید خجالتی هستید یا تمایلی ندارید تصویرتان در ویدیو باشد میتوانید ویدیو را بدون تصویر و با ضبط از صفحه کامپیوتر به عنوان مثال انجام دهید.

کسب درآمد از ساخت ویدیو

قدم اول : انتخاب یک موضوع مناسب

برای شروع باید یک موضوع انتخاب کنید که سعی کنید با تحقیق و بررسی البته بسته به تواناییتان موضوعی را انتخاب کنید که بازدید کننده شما محدود نباشد .

به عنوان مثال :

کسب درآمد از ساخت ویدیو سرگرمی

کسب درآمد از ساخت ویدیو آموزشی

کسب درآمد از ساخت ویدیو دانستنیها

کسب درآمد از ساخت ویدیو انگیزشی

و …

این عناوین در زمینه تولید محتوا ویدیویی جز محتواهایی پربازدید هستند که البته عناوین بیشتری هستند که میتوانید با بررسی و تحقیق آنها را لیست کنید و طبق تواناییتان یکی را انتخاب کنید.

قدم دوم : استفاده از محتوای مفید

یکی دیگر از مهم ترین عوامل در افزایش بازدید و اشتراک ویدیو شما بسیار حائز اهمیت است این است که تا آنجا که می توانید از مطالب مفید و جذاب و به دردبخور در ساخت ویدیو استفاده کنید. همچنین می توانید از منابع معتبر و وبسایت های معروف و ارزشمند علمی و مجلات آنلاین و اینترنتی نیز استفاده کنید. استفاده از مطالب هجو و غیر قابل فهم و غیر مفید علاوه بر کاستن از بازدیدها حتی ممکن است سبب آن شود که علاقمندانتان را از دست دهید. پس در نتیجه این مورد را به دقت رعایت کنید.

قدم سوم : عنوان مناسب و جذاب

اولین عامل موثر در افزایش بازدید یک محتوا فرقی نمیکند چه ویدیویی باشد چه مقاله ای در یک سایت ، عنوان آن است که باعث میشود کاربران جذب آن شوند و بر روی آن کلیک کنند.

یک ویدیو خیلی کاربردی ، جالب و جذاب اگر عنوان خوبی نداشته باشد انتظار بازدید خوبی را نمیتوان از آن داشت، در عین حال یک ویدیو بی کیفیت اما با عنوان جذاب بازدید بیشتری دارد!

مورد بعدی که در عنوان باید رعایت کنید کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی را سعی کنید با ابزارهایی که در مقاله آموزش سئو در سایت قرار داده ایم آنالیز کنید و با کلمه کلیدی مناسب در موتورهای جستجو گوگل و یوتیوب بهتر دیده شوید.

حتما بخوانید : آموزش کسب درآمد از سئو

به عنوان مثال شما آموزش پاورپوینت ضبط کرده اید و حالا کلمه ای که انتخاب میکنید کدام بهتر است !؟

عنوان اشتباه : آموزش پاورپوینت

عنوان هدفمند : آموزش صفر تا صد پاورپوینت 2022

در عنوان هدفمند رقابت کمتر است و هدف جستجو نیز مشخص است و محتوای شما اگر مرتبط باشد کاربر پس از  انتخاب ویدیو شما تا آخر آن را میبیند.

برنامه مورد نیاز برای ساخت ویدیو

قدم چهارم : استفاده از ابزارهای مناسب

یکی از نکاتی که میتواند رضایت بینندگان را هنگام نمایش ویدیو شما جلب کند کیفیت صدا و تصویر شماست.

قطعا خود شما هم یک ویدیو کم کیفیت را نمیتوانید تحمل کنید و این موضوع برای همه بیننده ها صدق میکند.

سعی کنید ویدیویی که تولید میکنید از نظر تصویری کیفیت مطلوبی داشته باشد و همچنین صدای شما رسا باشد و نویز نداشته باشد.

بگذارید یکی از تجربه های خودم را در شروع ضبط ویدیو برایتان بگویم که بیننده ای برای من کامنت گذاشته بود.

در ویدیویی که ضبط کرده بودم صدای کلیک ماوس من که کنار میکروفون بود در ویدیو واضح شنیده میشد و کامنتی که برای من گذاشته بودند این بود : بابت ویدیو خوبتان ممنون، اما ای کاش صدای ماوس کمتر به گوش میخورد!

میبینید که بیننده به چه موضوعی دقت میکند و برای او میتواند آزاردهنده باشد.

پس فراموش نکنید که برای ویدیوتان سنگ تمام بگذارید .

پیشنهاد میکنم آموزش کار با نرم افزار کامتیازیا را که در سایت قرار داده شده ببینید تا بتوانید تدوین حرفه ای و در عین حال آسانی را داشته باشید.

قدم پنجم : با بینندگانتان تعامل داشته باشید

یکی از فاکتورهای با اهمیت که متاسفانه خیلیها به آن بی توجه هستند موضوع تعامل است.

در شروع یک ویدیو حتی نوع سلام گفتنتان میتواند بیننده را علاقمند کند که تا اخر ویدیو شما را ببیند یا خیر، سعی کنید با بیننده ارتباط برقرار کنید و خیلی دوستانه و خودمانی با آنها صحبت کنید. هرچقدر این ارتباط گرمتر باشد بیننده از دیدن ویدیو لذت بیشتری میبرد. مورد بعدی در تعامل زمانی اتفاق میافتد که شما ویدیوتان را ارسال میکنید و بینندگان برای شما نظراتشان را ارسال میکنند.

حتما در نظرات با آنها تعامل ایجاد کنید.

آموزش سئو ویدیو

قدم ششم : استفاده از کلمات کلیدی در ویدیو

شاید برایتان عجیب باشد اما سایت یوتیوب که قطعا شما میخواهید در آن برای کسب درآمد از ویدیو فعالیت کنید صدای شما را در سیستم خود به نوشته تبدیل میکند.

از این آپشن میتوانید به نفع خودتان استفاده کنید و در ویدیوتان از کلمه کلیدی که میخواهید در جستجوها دیده شوید استفاده کنید، البته خیلی هم تکرار نکنید که مشکوک به این رفتارتان شود اما فرارموش نکنید که استفاده از کلمه کلیدی شما میتواند به شما در افزایش بازدید ویدیوتان کمک بزرگی کند.

قدم هفتم : کاور یا تامنیل مناسب

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در علاقمند شدن بیننده برای انتخاب ویدیو کاور مناسب است.

رنگبندی ، طرح و انتخاب تصویر مناسب میتواند مخاطبان را به خود جذب کند. سعی کنید از تصاویر جذاب و رنگهای شاد و داغ استفاده کنید.به عنوان مثال رنگ زرد میتواند یک و نیم برابر مخاطبان بیشتری به خود جذب کند.

قدم هشتم : لوگو و تیز تبلیغاتی

برای خودتان لوگو بسازید و در زمانهای مختلف حین پخش ویدیو به نمایش بگذارید که اسم و لوگو شما در خاطر بیننده بماند. البته با این کار در ویدیوهای بدون تصویر صورت خودتان از دزدیده شدن ویدیو و سو استفاده از آن جلوگیری میکنید.

یک تیزر تبلیغاتی برای خودتان بسازید و در شروع ویدیو قرار دهید که باعث جذابتر و حرفه ای نشان دادن ویدیوتان میشود.

قدم هشتم : ویدیوتان را به اشتراک بگذارید

قطعا هدف شما کسب درآمد از ساخت ویدیو است، برای کسب درآمد دلاری از ویدیو مهمترین گزینه افزایش بیننده یک ویدیو است که برای بالا بردن بازدید ویدیو میتوانید با اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی جذب بیننده کنید. در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب ، فیسبوک ، توییتر ، تلگرام ، اینستاگرام و هر شبکه اجتماعی که ویدیوتان را میتوانید قرار دهید و جذب بیننده کنید.

قدم نهم : استفاده از کلمه کلیدی و کپشن مناسب

برای ویدیوهایی که در سایت و شبکه های اجتماعی قرار میدهید کپشن تقریبا خلاصه ای از ویدیوتان قرار دهید و همچنین کلمات کلیدی مرتبط با موضوع ویدیوتان را در جای مناسب قسمت محتوای نوشتاری وارد کنید.

کپشن و کلمه کلیدی مناسب میتواند در موتورهای جستجو شمارا بهتر نمایش دهد و بازدید ویدیوتان را افزایش دهد.

کسب درآمد از ساخت ویدیو

تا به اینجا یاد گرفتید که چطور میتوانید یک ویدیو با کیفیت و جذاب تولید کنید، حال وقت آن رسیده که از این ویدیویی که تولید کرده اید کسب درآمد کنید که در ادامه با ما همراه باشید تا روشهای کسب درآمد از ویدیو را به شما آموزش دهیم.

روش اول : ویدیوهای رایگان

در این روش شما ویدیویی را ضبط میکنید و آن را در سایتهایی که به ازای نمایش ویدیو به شما پول میدهند قرار میدهید و هر مقدار ویدیو شما بازدید بیشتری داشته باشد درآمد بیشتری هم خواهید داشت.

کسب درآمد از یوتیوب که یک روش پرسود است و بصورت دلاری به شما درآمد تعلق میگیرد و نمونه ایرانی آن کسب درآمد از آپارات است که میتوانید درآمد ریالی داشته باشید.

برای این منظور میتوانید مقاله ای که درباره کسب درآمد از اشتراک ویدیو در سایت قرار گرفته مراجعه کنید.

حتما بخوانید : صفر تا صد آموزش کسب درآمد از یوتیوب

روش دوم : ویدیوهای پولی

اگر مهارت خوبی در ضبط ویدیو پیدا کردید میتوانید پکیج و دوره های آموزشی ضبط کنید و آنرا به فروش برسانید.

برای فروش ویدیو آموزشی میتوانید در سایتهایی که به ازای فروش ویدیو شما درصدی را برمیدارند همکاری کنید و یا سایت اختصاصی را طراحی کنید و آموزشهای خودتان را در آن بدون اینکه کمیسیون بدهید بفروش برسانید.

روش سوم : برگزاری وبینار

یکی از روشهای کسب درآمد از ویدیو برگزاری وبینار است که میتوانید در سایتهایی که به این منظور فعالیت میکنند ثبت نام کنید و یک وبینار ایجاد کنید و از شرکت کنندگان در وبینار کسب درآمد کنید.

روش چهارم : کسب درآمد غیر مستقیم

شما میتوانید پس از ضبط ویدیوتان آنها را در شبکه های اجتماعی قرار دهید و بصورت غیر مستقیم از آنها کسب درآمد کنید. شاید بپرسید چطور ؟

شما در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب ، اپارات ، تلگرام و اینستاگرام پس از اینکه ویدیوتان را قرار دادید طبیعی است که پس از مدتی جذب دنبال کننده میکنید. شما میتوانید از این فرصت خوب استفاده کنید و تبلیغات اشخاص و شرکتها را در کانال و پیجتان قرار دهید.

نوع دیگر و حرفه ای تر را اگر بخواهم مثال بزنم استفاده از اسپانسر است که میتوانید اسپانسر برای ویدیوتان پیدا کنید و در ویدیو خودتان آنهارا تبلیغ کنید.

در این مقاله سعی شد که یاد بگیرید چطور یک ویدیو با کیفیت را تولید کنید و از آن کسب درآمد کنید.

امیدواریم که این مقاله برایتان مفید باشد و شروع به کسب درآمد از ساخت ویدیو کنید.

شاد و پیروز باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *