نتایج در این بخش نمایش داده می شود

ارز دیجیتال چیست و چطور میتوان از آن کسب درآمد کرد

کسب درآمد از ارز دیجیتال
5/5 - (1 امتیاز)

ارز دیجیتال چیست ؟

در سال 2009 شخصی بنام ساتوشی ناکاموتو نوعی تکنولوژی را اختراع کرد بنام بیت کوین و آنرا به بازار معرفی کرد. بیت کوین برای پرداختهای بدون واسطه بصورت همتا به همتا و بدون نظارت هیچ ارگان و دولتی ساخته شد .

از طرف دیگر برای داشتن بیت کوین نیاز به احراز هویت وجود ندارد و استفاده از آن برای عموم ممنوعیتی ندارد و در هر جای دنیا میتوانید از بیت کوین استفاده کنید.

به عنوان مثال پول دیجیتال پی پل نیاز به احراز هویت دارد و همه کشورها نمیتوانند از آن استفاده کنند.

بیت کوین را در هرجای دنیا میتوانید خرید و فروش کنید و حتی به عنوان دستمزد یا فروش کالا نیز از آن استفاده میشود که پس از انجام خدمات یا فروش محصولی میتوان بجای پول از بیت کوین استفاده کرد.

تعداد ارز دیجیتال بیت کوین 21 میلیون است که باز همین تعداد دلیلی بر این شده که که باعث شود قیمت آن افزایش پیدا کند. دلیل آن هم این است که تعداد عرضه وقتی محدود باشد و تقاضای آن زیاد باشد موجب افزایش قیمت آن میشود.

کسب درمد از ارز دیجیتال

تا به اینجا خلاصه ای کوتاه درباره بیت کوین و پیدایش ارز دیجیتال یا رمز ارز گفته شد، در ادامه با کلیت ارز دیجیتال شما را آشنا میکنیم.

ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتالی است که بصورت فیزیکی قابل لمس نیست، از طرف دیگر قیمت مشخص ندارد و دائم قیمت آن درحال نوسان است. به عنوان مثال قیمت بیت کوین زمان پیدایش کمتر از نیم دلار بود و آلان شاهد هستیم که تا قیمت 70 هزاردلار هم رشد کرده است.

بگذارید دارایی ارز دیجیتال را ساده تر برایتان بیان کنم:

ماشین، طلا، خانه و امثال آنها یک دارایی به حساب می آیند که با تورم و طول زمان قیمت آنها تغییر میکند. دارایی دیجیتال هم به همین شکل است و شما پس از خرید آن میتوانید در کیف پول دیجیتال آنرا قرار دهید و بصورت دیجیتال مبادله کنید.

ارز دیجیتال را مانند طلا نمیتوان داخل گاو صندوق قرار داد، دارایی دیجیتال را در کیف های دیجیتال قرار میدهند.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که اگر دارایی دیجیتال شبیه دارایی عادی است پس بهتر است دارایی عادی را که سنتی است سرمایه گذاری کنیم !

این ضرب المثل را حتما شنیده اید که همه تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید.

شما با تقسیم کردن سرمایه ای که دارید اگر یکی با مشکل مواجه شود در سرمایه گذاریهای دیگر میتوانید جبران کنید.

البته ناگفته نماند بازار ارز دیجیتال هم از شروع بسیار رشد خوبی داشته است که خیلی از ارزها رشدهای چند هزار درصدی داشته اند.

حال میخواهم رایج ترین سوالاتی که شاید برایتان پیش بیاید را پاسخ دهم.

سوال : برای ورود به این بازار چه میزان سرمایه لازم است ؟

شما میتوانید با حداقل 10 دلار وارد این بازار شوید یعنی 300 هزار تومن و تا هر مقدار که میخواهید میتوانید سرمایه بیشتری بگذارید که حداقل را گفتیم.

سوال : آیا همانند طلا و سایر دارایی های قابل فروش، میتوان هر زمان که لازم شد آنرا فروخت ؟

برای فروش دارایی هایی که بصورت فیزیکی وجود دارند شما میبایست با مراجعه به مکانهایی که آنها معامله میشوند اقدام به خرید و فروش کنید، اما در ارز دیجیتال با یک کلیک میتوانید خرید یا فروش کنید و پولتان را تبدیل به ارز دیجیتال و برعکس ارز دیجیتالتان را به پول تبدیل کنید.

سوال : آیا احتمال این وجود دارد که از بین برود ؟

درباره آینده قیمت آن نمیتوان اظهار نظر قطعی داشت اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شرکتهای بزرگ به سمت تکنولوژی بلاکچین حرکت میکنند و همین امر موجب میشود که آینده روشنی را برای آن متصور بود.

درباره از بین رفتن این بازار لازم است بدانید که در معاملات ارز دیجیتال بصورت فیوچرز یا آتی معاملات انجام میدهند که این معاملات هم در جهت فروش و هم در جهت خرید است. به این معنی که اگر در بازار آتی بخواهید معاملات انجام دهید و مهارت لازم را داشته باشید میتوانید از نزول بازار هم سود کسب کنید. همانطور که گفته شد یک حلقه خرید و فروش وجود دارد و همین موجب میشود این بازار از بین نرود.

سوال : آیا با ارز دیجیتال میتوان ملک ، ماشین .. خرید ؟

این سوال به این شباهت دارد که بگوییم میتوان با طلا، ملک خرید ؟

جواب واضح است، برای خرید ملک ابتدا باید طلا را به پول نقد تبدیل کنید و سپس با پول آن ملک خریداری کنید.

در ارز دیجیتال هم به همین شکل است، ابتدا میبایست آنرا به پول نقد تبدیل کنید. البته با گسترش این تکنولوژی دور از ذهن نیست که درگاههای پرداخت از طریق ارز دیجیتال فراهم شود که بتوانید مستقیم خرید انجام دهید که البته در برخی محصولات اینگونه است و از این تکنولوژی استفاده میشود.

در ادامه به مباحث پیشرفته تر درباره ارز دیجیتال میپردازیم.

 

ارز دیجیتال چگونه بدست می آید ؟

ارزهای دیجیتال به دو روش بدست می آیند :

روش اول :  استخراج و به اصطلاح ماین کردن

روش دوم : عرضه اولیه

برای داشتن ارز اولیه همانطور که اشاره شد میتوانید به دو روش به آن دست پیدا کنید. اما در کل برای داشتن و نگهداری ارز دیجیتال میبایست کیف دیجیتال داشته باشید.

حتما بخوانید : آموزش ساخت کیف پول ارز دیجیتال

پس  از نصب کیف پول میتوانید به یکی از روشهای زیر ارز دیجیتال داشته باشید

در روش اول که استخراج یا ماین کردن است، روش کار به این شکل است که دستگاههای سخت افزاری به اسم ماینر با حل یکسری معادلات ریاضی، پاداش میگیرند و این پاداش همان ارز رمز نگاری شده یا ارز دیجیتال است که پس از انتقال به کیف پول میتوانید آنرا نگهداری کنید و یا بفروشید.

عمده مشکل دستگاههای ماینر هزینه برق و سر و صدای زیاد آن است که البته نسبت به قدرت آن سخت افزار هزینه برق آن هم متغییر است که نا گفته نماند در بدترین حالت بازهم سوددهی دارد.

این سخت افزارها نیاز به نظارت ندارند و بصورت 24 ساعته کار میکنند.

حتما بخوانید : همه چیز درباره ماینر و استخراج ارز دیجیتال

در روش دوم همانطور که گفته شد میتوانید با خریدن ارز دیجیتال به آن دسترسی داشته باشید و سرمایه گذاری کنید.

در این حالت شما مستقیم و بدون زحمت ارز را خریداری میکنید و اهمیتی ندارد که این ارز بصورت عرضه اولیه بوجود امده یا استخراج شده است … در نهایت میتوانید پس از خریداری و انتقال آن به کیف پول دیجیتالی خودتان به عنوان یک سرمایه گذاری کسب سود کنید که در ادامه روشهای مختلف کسب درآمد از آن را توضیح خواهیم داد.

در ادامه به بخش مهم یک سرمایه گذاری میرسیم، چطور کسب سود کنیم !

قطعا هدف شما از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کسب سود است، روشهای گوناگونی برای کسب سود در ارز دیجیتال وجود دارد که به آنها میپردازیم.

روش اول : استخراج ارز دیجیتال

همانطور که قبلا توضیح داده شد کسب درآمد از ماینر و استخراج ارز دیجیتال است، که شما با یک سرمایه گذاری اولیه، یعنی خرید دستگاه ماینر شروع به استخراج و کسب درآمد میکنید.

روش دوم : هولدر و سرمایه گذاری طولانی مدت

اگر عجول نیستید و با تحقیقاتی که به عمل آورده اید به آینده ارز دیجیتال خوشبین هستید این روش مناسب شماست!

در این روش شما ارزی را خریداری میکنید و طبق تحقیقات انتظار دارید این ارز به قیمت چند برابری حال حاضر که دارد برسد و نوسانات بازار برایتان اهمیتی ندارد، به این روش سرمایه گذاری که نیاز به دید بلند مدت دارد هولد کردن و کسی که ارز را نگهداری میکند هولدر میگویند.

روش سوم : ترید و معامله گری

اگر بدنبال هیجان و درآمد بالا هستید این روش مناسب شماست، البته اگر دانش کافی نداشته باشید نه تنها درآمد بالایی ندارد بلکه سرمایه شما از بین میرود.

روند کار به این شکل است که در صرافی هایی که در آن ارز دیجیتال معامله میشوند میتوانید اقدام به خرید و فروش کنید و از این راه سود کسب کنید.

فراموش نکنید که ترید کردن نیاز به مهارت دارد و تا زمانی که آنرا بدست نیاورده اید اقدام به ترید نکنید.

حتما بخوانید : آموزش قدم به قدم معامله گری و ترید ارز دیجیتال

روش چهارم : سرمایه گذاری استیکینگ

استیکینگ کردن یک روش به عبارتی دو سر سود است که در آن شما میتوانید نه تنها از هولد کردن یک ارز با دید بلند مدت انتظار سود داشته باشید، بلکه از آن هم سود بگیرید.

روند کار بدین شکل است که به فرض شما ارز بیت کوین را خریداری کرده اید و میخواهید هولدر این ارز باشید، میتوانید آن را در صرافیهای معتبر بلوکه کنید و مانند بانکهای ایران که سالانه به شما سود میدهند از بلوکه شدن آن سود دریافت کنید.

در روش استیکینگ کردن سرمایه شما بیکار نیست و میتوانید از آن سود کنید.

یک نکته بسیار مهم در ارزهای دیجیتال وجود دارد که حتما میبایست مراقب بود و آن کلاهبرداران این بازار هستند.

متاسفانه بدلیل اینکه نظارتی در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد تخلفهایی نیز در این بازار اتفاق میافتد که اگر میخواهید در این بازار فعالیت کنید مقاله زیر را حتما بخوایند.

حتما بخوایند : انواع کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال و پیشگیری از آن

 

کلام آخر

در این مقاله با ارز دیجیتال آشنا شدید و همچنین روشهای مختلف سود دهی ارزهای دیجیتال را شناختید، میتوانید بسته به سرمایه و یا ریسک پذیری که دارید یکی را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.