کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش

همکاری در فروش
5/5 - (1 امتیاز)

روشهای پرسود کسب درآمد از همکاری در فروش

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ یکی از روشهای پر سود در تجارت آنلاین است که سالها موفقیت این بیزنس به اثبات رسیده است و یکی از روشهای پرسود کسب درآمدی بشمار می آید.

در این آموزش میخواهیم نکات طلایی را به شما بی آموزیم که اگر علاقمند به این کسب و کار هستید شمارا به موفقیت بسیار نزدیک کند و میانبرها و تجارب خودمان را در اختیارتان قرار میدهیم .

 

همکاری در فروش چیست ؟

به زبان ساده شما محصول ، تولیدات و یا خدمات دیگران را تبلیغ میکنید و از فروش آنها پورسانت میگیرید و به شکلی واسطه گری بین خریدار و فروشنده میکنید.

با یک مثال همکاری در فروش را برایتان توضیح میدهم.

 

سایت دیجیکالا در زمینه فروش اینترنتی فعالیت می‌کند این سایت سیستم همکاری یا افیلیت مارکتینگ دارد، شما پس از ثبت نام در سیستم همکاری در فروش دیجیکالا، برای همه محصولات دیجیکالا یک لینک اختصاصی خودتان را دارید که هر شخصی از طریق آن لینک وارد سایت دیجیکالا شود بدین معنی است که هر خریدی انجام دهد به شما پورسانت تعلق میگیرد.

دقت کنید که هر خریدی از آن سایت انجام دهد و صرفا قرار نیست که آن محصولی که معرفی شده است شامل پورسانت شود.

خریدار زمانی که با لینک اختصاصی شما به فرض خرید روغن نباتی ارجاع داده شود به دیجیکالا ، اگر روغن را خریداری نکند و به فرض موبایل خریداری کند به شما پورسانت تعلق میگیرد.

این نکته ای بود که یقینا در سایتهای دیگری که درباره همکاری یا افیلیت مارکتینگ صحبت میکنند به آن اشاره نمیکنند.

البته در سایتهای مختلف زمان آنها فرق میکند که چند روز پس از ارجاع ورود کاربر اعتبار دارد که این مورد را میتوانید در قوانین آن سایت بررسی کنید.

حال برای اینکه شما خریدار را به سایت دیجیکالا جذب کنید میتوانید از روشهایی مانند قرار دادن لینک در اینستاگرام ، تلگرام … اقدام به معرفی محصول کنید که این معرفی منجر به ورود کاربر به سایت دیجیکالا شود.

شاید از خودتان بپرسید آیا واقعا از این روش میشود کسب درآمد کرد؟

بله 100%

به جرات میتوان کسب درامد از همکاری در فروش را یک کار خانگی ایده آل ، بی دردسر و همچنین پر سود دانست که البته قوانین و اصولی برای موفقیت این کسب و کار میبایست رعایت کنید که در ادامه این مقاله به آنها میپردازیم .

مزایا و معایب همکاری در فروش

مزایا و معایب همکاری در فروش را باهم بررسی کنیم :

برای شروع مزایا و نکات مثبت همکاری در فروش را بیان میکنیم که عبارتند از :

  • نیاز به تولید محصول یا داشتن یک خدمات ندارد.
  • نیاز به انبار کردن ، حمل ، ارسال محصول به دست مشتری ندارد.
  • نیاز به سرمایه ندارد، البته طبیعی است که برای بازاریابی و موفقیت بیشتر میتوانید مبالغی را در این راستا خرج کنید که نتیجه سریعتری بگیرید.
  • نیاز به پاسخگویی به مشتری به جهت رضایت یا نارضایتی مشتری را ندارید و فروشنده اصلی میبایست پاسخگو باشد.
  • نیاز به حضورتان نیست و در هر جایی فقط با یک گوشی میتوانید کار بازاریابی و معرفی محصول را انجام دهید.
  • میتوانید چند بعدی کسب درآمد کنید که در ادامه به آن میپردازیم. ( اختصاصی سایت make-money.ir )
  • میتوانید در صورتی که محصولی را بازاریابی میکنید و درآمد ان رضایتتان را جلب نمیکند براحتی محصول دیگری را انتخاب کنید.

معایب کسب درآمد از همکاری در فروش :

  • محصولی که تبلیغ میکنید نمیشناشید و این احتمال میتواند وجود داشته باشد که یک محصول کم کیفیت باشد ( در انتخاب شرکت همکار میباید دقت کرد )
  • گاهی اوقات بدلیل حجم بالای سفارش از یک محصول این احتمال میرود که سفارش شما از سمت فروشنده با تاخیر زیاد ارسال شود که این امر موجب کنسل شدن آن سفارش میشود.
  • برای فروش بهتر نیاز به ترافیک و جذب کاربران بیشتر دارید که این زمانبر است.

البته ناگفته نماند که معایب همکاری در فروش بیشتر احتمالی است و با انتخاب درست یک سیستم خوب میتوانید این احتمالات و شبهات را رفع کنید که در ادامه به آنها میپردازیم.

حتما بخوانید : روشهای پرسود از کسب درآمد فریلنسری

تا اینجای مقاله با سیستم همکاری درفروش ، مزایا و معایب آن آشنا شدید، حال وقت آن رسیده که قدم اصلی را بردارید و کار را شروع کنید که در ادامه در این راستا شمارا راهنمایی میکنیم.

پیش نیازهای کسب درآمد از همکاری در فروش :

برای فروش هر محصول یا خدماتی ما نیاز به بستری برای معرفی آن محصول داریم که بوسیله آنها محصولات را به خریداران نمایش دهیم که پس از معرفی آن اقدام به خرید کنند.

در این مقاله به چهار روش معرفی محصول میپردازیم که جز بهترین روشها به جهت کسب درآمد زودبازده همکاری در فروش است.

پیشنهاد اول : راه اندازی سایت

بهترین روش برای معرفی محصول به خریداران راه اندازی یک سایت است که شما میتوانید با قرار دادن محصولات و توضیحات آن در آخر لینک خرید آن محصول را در سایتتان قرار دهید که مشتری اقدام به خرید آن محصول کند.

ترفندهای زیادی برای بالا بردن ترافیک سایت وجود دارد که بهترین و ارگانیک ترین حالت آن تقویت سئو سایت است که با سرچ کردن در گوگل کاربران به سایت شما مراجعه کنند.

شاید بپرسید اگر خریداری سرچ کند به عنوان مثال ” خرید شامپو ” سایت دیجیکالا به احتمال زیاد در بالای نتایج جستجو میاد و ما شانسی برای فروش نداریم، بله این گفته شما درست است ، اما باید از ترفندهای هدفمندتری استفاده کنید که از طریق دیگری خریداران از سایت شما خرید انجام دهند که در ادامه یکی از این ترفندها را مثال میزنم.

با همان موضوع شامپو میخواهم یک نمونه برایتان مثال بزنم :

در سایت فروشگاهی خودتان یک بلاگ ایجاد کنید و در آن مقالات مفید را قرار دهید، مقاله ای جمع اوری کنید در رابطه با انواع موها و شامپوهای مناسب هر مو و در زیر هر نوع جنس مو یک یا دو شامپو معرفی کنید با لینک خرید آن در دیجیکالا، کاربرانی که در گوگل سرچ میکنند و مقاله شمارا که درباره مو است میخوانند پس از مطالعه احتمال اینکه شامپو مناسب موهایشان را از سایت شما خریداری کنند زیاد هست و به این وسیله شما با ترفند غیرمستقیم محصول مدنظرتان را بفروش رساندید.

بعد دیگر این ترفند این است که شما نه تنها آن محصول را بفروش رسانده اید بلکه از گوگل بابت مقاله ای که نوشته اید بازدید گرفته اید و در صورت بالا بودن آمار سایتتان میتوانید با قرار دادن تبلیغات کسب درآمد خیلی بالایی داشته باشید.

حتما بخوانید : آموزش راه اندازی سایت و شروع کسب و کار اینترنتی ( رایگان )

پیشنهاد دوم : بازاریابی و فروش در شبکه های اجتماعی

یکی از کاربردهای شبکه های اجتماعی ایجاد یک تجارت آنلاین است، شما میتوانید در هر شبکه اجتماعی بسته به شرایط آن یک بستر ایجاد کنید که در آن محصولات راه معرفی کنید و به سایتتان بکشانید.

در تلگرام میتوانید یک کانال تلگرامی راه اندازی کنید و محصولاتتان را قرار دهید و با تبادل و کمی هزینه تبلیغات جذب مشتری کنید.

در اینستاگرام میتوانید یک پیج راه اندازی کنید و به همین شکل پس از جذب فالور شروع به قرار دادن محصول و فروش آن در سایتتان کنید.

پیشنهاد سوم :آنباکسینگ و اشتراک گذاری ویدیو

 یکی از روشهای جذاب برای معرفی و فروش یک محصول آنباکسینگ است .

شما میتوانید محصولی را خریداری کنید و قبل از باز کردن شروع به ضبط کنید و شروع به بازکردن آن کنید و هر توضیحی که میتوانید بدهید تا بیننده علاقمند به خرید آن محصول شود.

شاید در اینستاگرام دیده باشید که بلاگرها محصولی را تبلیغ میکنند و میگویند من این محصول را خریداری کرده ام و راضی هستم و کلی تعریف و تمجید که بیننده های استوری علاقمند به خرید آن شوند، این روش هم نوعی آنباکسینگ است.

بعد دیگری از انباکسینگ کسب درآمد از خود ویدیو است، بدین شکل که شما میتوانید با قرار دادن ویدیویی که ضبط کرده اید در سایتهایی مثل یوتیوب و اپارات از نمایش آن کسب درآمد کنید.

به عنوان مثال سایت یوتیوب به ازای ار 1000 بازدید از ویدیو شما تا 27 دلار پرداخت میکند.

بعد دیگر انباکسینگ هم بدین شکل است که شما میتوانید پس از اینکه اعضای کانلتان افزایش پیدا کرد بصورت لوگو یا اسپانسری از یک شرکت تبلیغ بگیرید و آنرا تبلیغ کنید.

حتما بخوانید : همه چیز درباره آنباکسینگ

پیشنهاد چهارم : تبلیغات هدفمند

 اگر صبر ندارید که سایتی راه اندازی کنید و با ترافیک کسب درآمد کنید ، اگر حوصله شبکه های مجازی را ندارید و نمیخوهید کانال یا پیج راه اندازی کنید و یا فکر میکنید توانایی انباکسینگ را ندارید پس به شما پیشنهاد میکنم تبلیغات هدفمند انجام دهید.

در این روش شما میبایست هزینه کنید و به سایتها ، کانالها و پیجهای اینستاگرامی تبلیغ دهید و به این وسیله محصولات را بفروش برسانید.

این روش آزمون و خطا ندارد و اگر به عنوان مثال در پیجی 5 میلیون هزینه تبلیغ کنید و محصول خوبی را انتخاب نکرده باشید یا آن پیج بازدید فیک داشته باشد هزینه تبلیغات شما عملا سوخت میشود و فروش و پورسانتتان نسبت به هزینه ای که کردید کمتر است.

این 4 روش جز بهترین روشها و زودبازده ترین روشهای کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش بود که معرفی شد.

اما یک پیشنهاد  !

اگر میخواهید موفقیت سریعتری داشته باشید همه این 4 روش را با هم پیش ببرید که اتفاقهای خوبی را برایتان رقم بزنند.

حال که با مقدمات کار آشنا شدید باید یک یا چند سایت را برای انتخاب همکاری با آنها انتخاب کنید و درآنها صبت نام کنید.

حتما بخوانید : معرفی بهترین سایتهای همکاری در فروش پرسود در ایران

پس از اینکه از وارد لینک بالا شدید و سایت مورد نظر خودتان را انتخاب کردید حال نوبت آن رسیده که نکاتی را قبل از شروع کار بدانید.

نکات طلایی برای داشتن یک کسب و کار موفق با روش همکاری در فروش :

1- روی یک گروه مشخص محصول و خریدار تمرکز کنید

هدف بازاریابی شما باید گرد هم آوردن گروهی از خریداران با سلیقه های منحصر به فرد و مشابه باشد. این به شما این امکان را می دهد که یک برنامه بازاریابی خاص متناسب با خودتان ایجاد کنید. به جای بازاریابی چند محصول، تلاش خود را بر ارتقای محصولاتی که در آن تخصص دارید متمرکز کنید. در این صورت شانس خود را برای فروش افزایش خواهید داد.

2- محصولات مناسبی را انتخاب کنید

مهم نیست که مهارت های بازاریابی شما چقدر قوی باشد، قطعا با انتخاب محصول نامناسب، درآمد کمتری خواهید داشت. قبل از هر اقدامی، زمانی را به مطالعه محصول و بررسی تقاضای آن اختصاص دهید. زمان شما بسیار ارزشمند است، پس مطمئن شوید که وقت خود را صرف محصولات با ارزش و محبوب می کنید.

3- خود را به جای خواننده بگذارید

اگر بخواهید محصولی بخرید چه سوالاتی دارید؟ خود را به جای خواننده قرار دهید و محتوایی بنویسید که به تمام سوالات احساسی آنها پاسخ دهد. کاربر پس از خواندن مطالب شما باید به بسیاری از سوالات خود پاسخ دهد و با خیال راحت شروع به خرید کند.

4- کاربران را به سمت خرید هدایت کنید

هنر اصلی یک بازاریاب این است که مخاطبان خود را به سمت فروشنده هدایت و تشویق کنید، بنابراین فقط ارسال یک لینک و یک بنر تبلیغاتی کافی نیست، شما باید راهنمای مخاطبان خود باشید. نوشتن مقالات بررسی محصول و انتشار ویدیوهای معرفی راه های خوبی برای افزایش نرخ تبدیل است.

5- به‌روز بودن را فراموش نکنید

رقابت جدی در همکاری در فروش وجود دارد، بنابراین همیشه سعی کنید خودتان را آموزش دهید و از استراتژی های نوآورانه استفاده کنید و از تجربه هایی که با شکست مواجه شدند درست بگیرید.

6- با کاربران روراست باشید

برای فروش محصولات لازم نیست به مصرف کنندگان دروغ بگویید یا بخشی از حقیقت را پنهان کنید. تمام نقاط قوت و ضعف محصول را صادقانه برای کاربران توضیح دهید تا بتوانند بهترین را برای خود انتخاب کنند. این به نفع شماست و باعث می شود به عنوان یک بازاریاب موفق شناخته شوید.

7- موفقیت صددرصد در افیلیت نیازمند صبر و تلاش مداوم است !

سخت ترین بخش هر کسب و کاری صبور بودن و تلاش برای دیدن نتیجه مطلوب است. هیچ چیز یک شبه به نتیجه منطقی نمیرسد و موفقیت در همکاری در فروش نیاز به صبر دارد.

در هیچکاری بدنبال این نباشید که ره صد ساله را یک شبه طی کنید.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید باشد و توانسته باشیم شما را در کسب و کاری جدید یاری کرده باشیم

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *